19 marca 2010

Alicja Katarzyny Widmańskiej

ostatnio mnie nie ma zupełnie ani na moim blogu, ani na innych. jakoś tak się składa...  większość mojego życia wypełnia teraz Dagny Juel Przybyszewska [główna bohaterka mojej pracy magisterskiej], niebawem dołączy do niej jeszcze Stefcia [główna bohaterka pracy dyplomowej z malarstwa]. i tak sobie razem mieszkamy... dzisiaj postanowiłam oderwać się trochę i szmernąć w sieci. tak troszeczkę. i znalazłam zdjęcia...

najpierw bardzo chciałam pójść na wystawę, ale jakoś mi się zapomniało, trochę zabrakło czasu... potem trafiłam na jej bloga, a od tego już tylko jeden klik, żeby dotrzeć do portfolio. bardzo podoba mi się klimat jaki Katarzyna Widmańska potrafi oddać w fotografiach. proces powstawania jej zdjęć jest jak malowanie obrazu - wszystko dokładnie przestudiowane, przemyślane, a przy tym wspaniała gra barw. autorka sama podkreśla, że nie stara się łapać chwili, skupia się na kreowaniu własnego świata. ogrom włożonej pracy daje efekt w postaci przepięknych zdjęć. jeden z nowszych projektów to "Alicja w Krainie Czarów". o wiele lepsza moim zdaniem od tej, którą można obejrzeć w kinach [nie mogę przekonać się do tej aktorki po prostu...]. Burton powinien konsultować się z Widmańską przy realizacji. powstałby o niebo lepszy film :)

Alicja w Krainie Czarów - sesja zdjęciowa from Dawid Woźnica www.byczefilmy.pl on Vimeo.2 komentarze:

smerfetka pisze...

To zdjęcie rzeczywiście przypomina obraz. Uważam, że film Burtnowi wyszedł świetnie, ponoć szykuje się do nowej produkcji o gotyckiej rodzinie, ale rzeczywiście gdyby się konsultował z tą autorką byłoby jeszcze ciekawiej.

anamarko pisze...

Ja byłam zachwycona filmem Burtona, sama postać Alicji natomiast faktycznie zaskoczyła swoją zwyczajnością... Spodziewałam się kogoś bardziej tajemniczego, niezwykłego. Ale film i tak świetny.